ROK SZKOLNY 2023/2024

Zapraszamy na fascynującą  podróż po nowe przygody i ciekawe doświadczenia!

AKILIADA

W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci, nasze przedszkole dołączyło do ogólnopolskiego, innowacyjnego💡projektu pn. AKILIADA. To pierwszy taki w Polsce projekt łączący edukację z ruchem i zabawą.

W tym roku szkolnym zabierzemy dzieci w fascynującą podróż🌍 edukacyjno-ruchową przez historyczne Igrzyska Olimpijskie do IO w Paryżu 2024! Przygodzie towarzyszyć będzie zdobywanie informacji o różnych dyscyplinach sportowych, a także o kulturach, językach oraz tradycjach wcześniejszych państw-gospodarzy IO, które po drodze odwiedzimy. Wszystko to okraszone zostanie zdrową porcją 🤸ruchu, gwarantującą dzieciom niezapomnianą zabawę!😍

Dzięki gotowym propozycjom zabaw edukacyjno-ruchowych, nasze przedszkolaki będą miały więcej okazji do aktywnej nauki w ciągu dnia. Projekt objęty jest honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

CZERWIEC

BIBLIOTEKA 4 RBL

To już ostatnie spotkanie z Panią Karoliną w bibliotece 4 RBL na zajęciach czytelniczych.

PLANETARIUM

W naszym przedszkolu zawitało mobilne planetarium, dzięki któremu dzieci wyruszyły w niesamowitą podróż  w kosmos.

ZDROWA MISJA

W ramach projektu „Zdrowa misja” dzieci z budynku A wzięły udział w warsztatach, na których przygotowywały zdrowe, kolorowe kanapki. Wyglądało, pachniało i smakowało PYSZNIE!

PRZYRODA I JA

DZIEŃ DZIECKA

TEN DZIEŃ BYŁ WYJĄTKOWY!!!

Dużo radości, niespodzianek, zabawy i uśmiechu!!!!

MAJ

GRATULACJE

Gratulujemy:

Marysi z grupy Misiów otrzymania wyróżnienia w konkursie plastycznym pt. „Kolorowy świat z recyklingu”

oraz

Laurze z grupy Jeżyków zajęcia III miejsca i Tosi otrzymania wyróżnienia w konkursie plastycznym LOP „Leśny mokry świat”.

LAURKA DLA MAMY

Przedszkole realizowało wojewódzki program „Laurka dla Mamy – Badajcie się drogie Mamy, bo my dzieci Was kochamy”, który jest inicjatywą profilaktyczną. W ramach programu odbyły się zajęcia „Dbamy o zdrowie” oraz „Laurka dla mamy- badania profilaktyczne”.

MOVE WEEK

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

Najstarsze grupy, czyli Żabki i Biedronki uroczyście pożegnały się z naszym przedszkolem. Po raz ostatni zaprezentowały swoje artystyczne umiejętności przed swoimi najbliższymi.  Było pięknie i wzruszająco.

Życzymy Wam samych wspaniałych chwil i cudownych przyjaciół.

DZIEŃ MAMY I TATY

W ostatnich dniach w naszym przedszkolu odbywały się niezwykłe uroczystości – Dzień Mamy i Taty – przedszkolaki śpiewały, tańczyły, wręczały prezenty, wzruszały swoich ukochanych rodziców.

WYSTĘP TANECZNY ŻABEK W SP 76

Żabki wystąpiły gościnnie w Szkole Podstawowej nr 76 podczas 23. Konkursu Wiedzy o Wrocławiu „Wrocławskie Krasnale”.

GOŚĆ SPECJALNY

Przedszkole odwiedziła Paulinka, uczennica 4 klasy, nasza absolwentka. Zaprezentowała zerówkom swoje niesamowite umiejętności – pokaz gimnastyki artystycznej.

BIBLIOTEKA 4 RBL

Zerówki wzięły udział w zajęciach bibliotecznych – tym razem zastanawiały się „Jak wygląda pomysł?”.

EKO ZAKĄTEK NA SŁOWICZEJ

DZIEŃ OGRODÓW

15 maja każda grupa założyła mini ogródek warzywny, nad którym będzie sprawować opiekę. Posiane zostały warzywa i zioła. Dzięki ekologicznemu programowi dzieci rozwiną wrażliwość, ciekawość i świadomość współzależności i więzi z naturą.

PUZZLOWANIE

14 maja odbył się VII Międzyprzedszkolny Turniej Układania Puzzli, w którym udział wzięły: Przedszkole nr 117,

Przedszkole nr 61 i Przedszkole nr 4. Łącznie brało udział 8 dzieci.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

WYCIECZKA DO CHWALIMIERZA

Dzieci z budynku A pojechały na wycieczkę autokarową do Chwalimierza, podczas której: robiły domki dla motyli, zielnik, pokaz mody wiejskiej, poznawały wiejskie zwierzęta (można było nawet nakarmić konie), przygotowywały grządki i wysiewały owies. To była super przygoda.

SŁOWICZY DZIEŃ PRZYRODY

Dzięki tak ogromnemu Państwa zaangażowaniu, nasz ogród wygląda teraz pięknie 🙂 Dziękujemy!!!

MUZEUM PANA TADEUSZA

Żabki brały udział w artystycznych zajęciach pt. „Światłem malowane” w Muzeum Pana Tadeusza.

Czy można robić zdjęcia bez użycia aparatu fotograficznego? Światłoczuły” – co to znaczy? Czy można rysować światłem?  Dzieci wykonały fotogramy, dzięki którym zobaczyły, jak wygląda świat w błękitnych barwach oraz zwiedziły fragment ekspozycji.

PRZYRODA I JA

W budynku B odbyły się niezwykle ciekawe zajęcia przyrodnicze. Dzieci poznały świat mrówek i dowiedziały się o czym rozmawiają zwierzęta.

AUDYCJA NFM

„W krainie pieśni i piosenek” to tytuł spotkania, w którym nasze przedszkolaki brały udział. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnili artyści z Narodowego Forum Muzyki.

KWIECIEŃ

WARSZTATY KULINARNE Z FIRMĄ KANZEON

W dniach 24.04.-25.04. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne, które przeprowadziła firma cateringowa Kanzeon. Dzieci samodzielnie przygotowywały kulki mocy oraz owocowe szaszłyki.

DZIEŃ ZIEMI

Przedszkolaki wiedzą, jak należy dbać o naszą planetę!

Z okazji święta Ziemi, przedszkolaki upiększyły ogród kolorowymi kwiatami.

SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?

Biedronki realizowały ogólnopolski program edukacyjny Głównego Inspektoratu Sanitarnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

Szczegółowe cele programu:

  • zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
  • kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

Żabki realizowały ogólnopolski program edukacyjny Głównego Inspektoratu Sanitarnego”Czyste powietrze wokół nas”.

Program ma za zadanie:

  1. Wykształcić umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów.
  2. Wykształcić umiejętności rozpoznawania różnych dymów, „wydobycie” dymu papierosowego.
  3. Zwiększyć wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego.
  4. Zwiększyć poziom wiedzy na temat skutków palenia papierosów.
  5. Zwiększyć wrażliwość dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym tytoniowy.

NIEBIESKIE IGRZYSKA

Żabki wzięły udział w Niebieskich Igrzyskach organizowanych przez Przedszkole nr 26 „Sportowa Kraina” oraz Przedszkole nr 104 „Na Misiowej Polanie”. Igrzyska mają na celu edukację oraz budowanie szacunku dla dzieci, które widzą i odczuwają świat nieco inaczej. Było dużo super zabawy i ruchu!!!

https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/niebieskie-igrzyska-przedszkolakow-z-wroclawia-zdjecia

MUZEUM PANA TADEUSZA

Biedronki wzięły udział w warsztatach artystycznych „Papierowe czary. Czerpanie papieru”, które odbyły się w Muzeum Pana Tadeusza. Podczas warsztatów dzieci zostały zapoznane z dawną metodą czerpania papieru na sicie. Wykonały samodzielnie papier, który został ozdobiony suszonymi roślinami, kawałkami bibuły i innymi drobnymi elementami.

Dzieci obejrzały też fragment ekspozycji poświęcony rękopisowi „Pana Tadeusza”.

ROGATEK W NASZYM PRZEDSZKOLU

W ramach kampanii KOLEJOWE ABC nasze przedszkole odwiedził nosorożec ROGATEK. Podczas spotkania omawiane były zasady bezpieczeństwa przy przejazdach kolejowych, na dworcach, w pociągach.

Na pamiątkę tej wizyty dzieci otrzymały pluszowego Rogatka 🙂

ZAJĘCIE W BIBLIOTECE 4RBL

Podczas kolejnych zajęć w bibliotece dzieci poznały historię Marii Curie-Skłodowskiej. Wykonały również projekt swojego laboratorium.

GRATULACJE

Gratulujemy Zuzi z grupy Biedronek za wyróżnienie oraz Michalince z grupy Misiów i Agatce z grupy Zajączków za udział w konkursie plastycznym „Co słonko widziało wiosną?” organizowanym przez Przedszkole nr 124.

PRZYRODA I JA

W budynku B odbyły się zajęcia przyrodnicze o ślimakach.  Dzieci mogły przyjrzeć się żywym okazom ślimaków. Poznały ich budowę. Zbadały ślimaczą nogę i dowiedziały się, jak przy jej pomocy ślimaki potrafią się przemieszczać.

AUDYCJA NFM

„Dźwiękowa zabawa” to kolejne spotkanie z artystami Narodowego Forum Muzyki, podczas którego dzieci poznały różne instrumenty i zanurzyły się w muzycznym świecie.

DZIEŃ MARCHEWKI

4 kwietnia Biedronki obchodziły Dzień Marchewki- dzieci obejrzały film edukacyjny, wykonały marchewkową pracę plastyczną oraz częstowały się pysznymi ciasteczkami marchewkowymi wykonanymi przez jedną z mam.

MARZEC

ŚWIĘTA WIELKANOCNE

Owies posiany, jajka pomalowane… Przedszkolaki życzą wszystkim:

Zdrowych, Spokojnych Świąt!!!

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca przedszkolaki powitały wiosnę. Dzieci ubrane w kolorowe stroje, z wiosennymi symbolami wzięły udział w korowodzie, podczas którego odganiały zimę, a przywoływały wiosnę. Na wszystkich czekała miła niespodzianka – dzieci z grupy Żabek przygotowały dla swoich kolegów i koleżanek przedstawienie pt. : „Zielona Wiosenka”.

BIBLIOTEKA 4 RBL

Kolejne niezwykle ciekawe zajęcia czytelnicze w bibliotece 4 RBL. Tym razem dzieci wysłuchały historii Stephena Hawking’a i zastanawiały się, w jaki sposób możemy pomóc osobom niepełnosprawnym.

ZIELONY OGRÓDEK

Przedszkolaki zasiały owies – teraz pamiętają, co roślinkom potrzebne jest do życia.

GRATULACJE

Gratulujemy Nikoli z grupy Misiów za otrzymane wyróżnienie w konkursie plastycznym „Sportowa zima”, organizowanym przez Przedszkole nr 3.

DZIEŃ MATEMATYKI

12 marca obchodziliśmy Dzień Matematyki. Grupy zerówek wzięły udział w zmaganiach matematycznych – sudoku, kodowanie, dyktando graficzne, układanie z figur geometrycznych według wzoru (z pamięci), zadania tekstowe, stosowanie określeń czasowych itp.

PRZYRODA I JA

Młodsze przedszkolaki wzięły udział w ciekawych zajęciach przyrodniczych „Owady”.

SPORT

Dzieci bliżej poznały dyscyplinę sportową, jaką jest karate. Nauczyły się podstawowych ruchów oraz mogły zobaczyć strój karateki.

DZIADEK BACH

Dzieci z budynku B odwiedził niezwykły gość – Dziadek Bach, który poprowadził koncert muzyczny „Różne oblicza muzyki”. Przedszkolaki poznały instrument dęty – puzon.

AUDYCJA MUZYCZNA NFM

„Zaczarowane dzwonki” to tytuł kolejnej muzycznej przygody, w którą zabrali nas artyści Narodowego Forum Muzyki.

LUTY

MALI NAUKOWCY

Ostatni tydzień lutego minął w naszym przedszkolu pod hasłem eksperymentów. W salach powstawały wulkany, skaczące robaczki, lampa lawa, deszczowa chmura, tęcza, magiczne gwiazdki, kryształki soli, wędrówki kolorów i wiele innych niezwykle ciekawych doświadczeń. Sprawdzaliśmy także, czy można przejść przez dziurę w kartce A4.

Wszystkie eksperymenty zostały przeprowadzone z zasadami bezpieczeństwa 🙂

BAL KARNAWAŁOWY

Długo wyczekiwany przez przedszkolaki dzień, w którym mogły wcielić się w swoje ulubione postacie z bajek, filmów itp. Kolorowe stroje, zabawa przy muzyce i bajeczny wystrój sali wprowadziły w przedszkolu niesamowitą atmosferę.

AUDYCJA MUZYCZNA NFM

Kolejne spotkanie z artystami Narodowego Forum Muzyki. Tym razem audycja nosiła tytuł „Mistrz i uczeń”.

PRZEDSZKOLAKI IDĄ DO SZKOŁY

Najstarsze grupy przedszkolne wzięły udział w zajęciach zintegrowanych w Szkole Podstawowej nr 76. Miały także okazję zwiedzić budynek szkolny oraz ćwiczyć na lekcji wychowania fizycznego.

 

STYCZEŃ

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KLOCKÓW LEGO

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lego firma prowadząca zajęcia lego – FUN 4 KIDS zorganizowała w naszym przedszkolu darmowe WARSZTATY edukacyjne LEGO dla grup dzieci 4, 5 i 6 letnich.

PIŁKA NOŻNA

Grupy z budynku B odwiedził absolwent naszego przedszkola, uczeń SP nr 19,  który opowiedział dzieciom o grze w piłkę nożną,  zaprezentował strój bramkarza oraz wspólnie z przedszkolakami zaprezentował ćwiczenia.

STRAŻ MIEJSKA

Po raz kolejny spotkaliśmy się z przedstawicielką Straży Miejskiej, która poprowadziła zajęcia edukacyjne zatytułowane

„Bezpieczne ferie”.

DZIEŃ BABCI DZIADKA

W  styczniu wpisane są wyjątkowe dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka.

TEATRZYK

Dzieci z budynku B obejrzały przedstawienie teatralne „RIO” w wykonaniu aktorów Magicznego Teatru Muzycznego.

AUDYCJA MUZYCZNA

Dzieci wzięły udział audycji muzycznej pt.” Roztańczony karnawał” w wykonaniu artystów Narodowego Forum Muzyki.

BIBLIOTEKA 4RBL

Biedronki wzięły udział w kolejnych zajęciach bibliotecznych. Tym razem poznały historię powstania szkoły Montessori.

GRUDZIEŃ

OBIAD ŚWIĄTECZNY

 

UNICEF

W podziękowaniu za udział w Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka, każdy przedszkolak z naszej placówki otrzymał od UNICEFu plecak.

BIEDRONKI PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ŚWIĄT

Dzieci z grupy Biedronki ozdabiały świąteczne pierniczki.

Wyglądają apetycznie!

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W końcu nadszedł najbardziej wyczekiwany przez dzieci dzień w roku  🙂 , czyli wizyta Mikołaja.

AUDYCJA MUZYCZNA NFM

Przedszkolaki wzięły udział w muzycznej przygodzie zatytułowanej „Magiczne święta”.

KAROLCIA

Zerówki miały okazję obejrzeć magiczne przedstawienie pt. „Karolcia” w wykonaniu aktorów teatru na Ostrowie. W tym celu udały się do Szkoły Podstawowej nr 61 przy ul. Skarbowców.

LISTOPAD

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

MISIE i JEŻYKI  zostały oficjalnie przyjęte do grona przedszkolaków. Gratulujemy !!!

Wspierały ich starsi koledzy i koleżanki z grupy Zajączków i Pszczółek.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pluszowy miś, towarzysz dzieciństwa, symbol pociechy i przyjaźni, którego niezmiennie kochamy przez całe życie.

Nie ma chyba nic bardziej pocieszającego od miękkiego, puchatego pluszaka, który jest zawsze gotów na przytulenie i wsparcie w trudniejszych chwilach.

DZIEŃ KREDKI

Żabki i Biedronki obchodziły Dzień Kredki – było duuużo malowania  🙂

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

„WRÓĆMY DO ŻYCZLIWOŚCI”

Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą
proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak wiele znaczy serdeczny uśmiech na twarzy

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

„PRAWA DZIECKA” JANUSZ KORCZAK

Niech się wreszcie każdy dowie
I rozpowie w świecie całym,
Że dziecko to także człowiek,
Tyle, że jeszcze mały.
Dlatego ludzie uczeni,
Którym za to należą się brawa,
Chcąc wielu dzieci los odmienić,
Spisali dla was mądre prawa.
Więc je na co dzień i od święta
Spróbujcie dobrze zapamiętać:

Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego,
A szczególnie do zrobienia czegoś niedobrego.

Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi
I mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić.

Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, wyzywać,
I każdego mogę zawsze na ratunek wzywać.

Jeśli mama albo tata już nie mieszka z nami,
Nikt nie może mi zabronić spotkać ich czasami.

Nikt nie może moich listów czytać bez pytania,
Mam też prawo do tajemnic i własnego zdania.

Mogę żądać, żeby każdy uznał moje prawa,
A gdy różnię się od innych, to jest moja sprawa.

Tak się tu wiersze poukładały,
Prawa dla dzieci na całym świecie,
Byście w potrzebie z nich korzystały
Najlepiej, jak umiecie.

ZAJĘCIA Z GUSIEM

„Czy owoce są źródłem energii?” – na to pytanie szukały odpowiedzi przedszkolaki wraz z panią z Głównego Urzędu Statystycznego.

MUZYKA RELAKSACYJNA

Tata Zosi z grupy Biedronek odwiedził grupę, żeby zaprezentować intrygujące instrumenty muzyczne. Dzieci miały okazję posłuchać muzyki relaksacyjnej oraz zagrać na nowych instrumentach.

NARODOWE ŚWĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę niepodległości. O godz. 11:11 przedszkolaki, z należytą dumą i powagą,  zaśpiewały „Mazurek Dąbrowskiego”. 

Udział w akcji Szkoła Do Hymnu.

LIGA OCHRONY PRZYRODY

W naszym przedszkolu odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastycznego dla przedszkoli „Leśna spiżarnia”, zorganizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody. Na holu przedszkola można było podziwiać galerię nagrodzonych prac. Wszyscy przybyli goście wzięli udział w wykładzie na temat segregacji śmieci. Odbyło się uroczyste wręczenie nagród.                      

Wśród nagrodzonych znaleźli się także nasi wychowankowie:

HELENKA  z grupy Biedronek – I miejsce;

OLA z grupy Jeżyków – III miejsce;        

wyróżnienia:

Jagoda i Vira z grupy Wiewiórek, Leon z grupy Misiów,  Amelka z grupy Motylków, Kira, Julia i Polina S. z grupy Żabek.

O część artystyczną spotkania zadbały przedszkolaki z grup Żabek i Biedronek.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

O naszych przedszkolakach można przeczytać w biuletynie informacyjnym WROCLAW.PL

https://www.wroclaw.pl/biuletyn/files/dokumenty/39490/wroclaw-pl-Nr%2044-157-2023.pdf

PRELEKCJE „SEGREGACJA ŚMIECI” – LIGA OCHRONY PRZYRODY

Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach LOP-u, podczas których utrwalały swoją wiedzę w zakresie segragacji śmieci.

WYSTAWA DYNI

Dziękujemy serdecznie rodzicom i dzieciom za udział w Święcie Dyni.

Dzięki Państwa pomysłowości, dynie udekorowały wejście do naszego przedszkola.

BIBLIOTEKA PRZY 4 RBL

Przedszkolaki brały udział w zajęciach edukacyjnych w bibiotece. Wysłuchały bajki oraz rysowały swoje pomysły na miejsce, gdzie można ukryć skarb.

AUDYCJA MUZYCZNA NFM

Kolejne spotkanie z muzyką, tym razem zatytułowane „Na straganie”.

PAŹDZIERNIK

KINO NOWE HORYZONTY

Biedronki otrzymały nagrodę w dogrywce Rowerowego Maja. Grupa otrzymała voucher do kina Nowe Horyzonty.

Dzieci obejrzały film pt.” Szkoła magicznych zwierząt”.

MAGICZNY TEATR MUZYCZNY

Pszczółki i Zajączki obejrzały niezwykle efektowny spektakl pt. „Hej, Przygodo!” w Magicznym Teatrze Muzycznym.

STRAŻ MIEJSKA

Nasze przedszkole odwiedziła funkcjonariuszka Straży Miejskiej, która poprowadziła zajęcia edukacyjne pod tytułem

Bezpieczna droga do przedszkola.

WARZYWNE STWORKI

Dzieci z grupy Żabki wykazały się niezwykłą pomysłowością podczas robienia stworków z warzyw.

AUDYCJA MUZYCZNA NFM

Kolejne spotkanie z muzyką, tym razem pod tytułem „Gdzie się podziały instrumenty?”

MALUSZKI ROBIĄ SAŁATKĘ OWOCOWĄ

JEŻYKI o zdrowie dbają, dlatego sałatkę owocową, którą sami zrobili, zajadają.

ZDROWIK I BULBA ROBIĄ PRZETWORY NA ZIMĘ

W ramach projektu Wrocławskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie – Zdrowa Misja- grupa Biedronek wzięła udział w konkursie „Zdrowik i Bulba robią przetwory na zimę”.

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE 4 RBL

Żabki i Biedronki po raz drugi wzięły udział w zajęciach bibliotecznych. Tym razem dzieci zastanawiały się, co można zrobić, żeby świat był kolorowy.

WRZESIEŃ

EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU

29 września obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu. Wszystkie grupy spędziły ten dzień bardzo aktywnie.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Najstarsze przedszkolaki, czyli Biedronki i Żabki, wybrały się na wycieczkę autokarową do Kryształowic na Święto Pieczonego Ziemniaka. Dzieci wysłuchały historii ziemniaka, wzięły udział w zabawach z ziemniakiem, degustowały ziemniaka pieczonego w ognisku oraz wykonały jesienne prace techniką decoupage’u.

AKTYWNA RODZINA

Dziękujemy za wszystkie prace wykonane przez dzieci i ich rodziców. Cieszymy się, że przedszkolaki ze Słowiczej wiedzą, jak aktywnie spędzać czas wolny.

Gratulujemy!!!

POŻEGNANIE LATA NA SPORTOWO

Wielkimi krokami zbliża się jesień, więc 21 września przedszkolaki pożegnały lato na sportowo. Dzieci bardzo chętnie brały  udział w zmaganiach sportowych. Było wesoło, aktywnie, i słonecznie!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE 4 RBL

Najstarsze przedszkolaki – Żabki i Biedronki – rozpoczęły we wrześniu cykl comiesięcznych zajęć edukacyjnych w bibliotece 4RBL.

Dzieci wysłuchały fragmentu książki  „Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku”, dyskutowały na temat tego, czy dzieci są ważne oraz wykonały ilustrację pt. „Świat, w którym dzieci są ważne”.

AUDYCJA NFM

Pierwsza w tym roku audycja w wykonaniu muzyków NFM to „Jaś i Małgosia”. Była bajeczna 🙂

ROK SZKOLNY 2022/2023

Życzymy bezpiecznych wakacji, pełnych słońca i niezapomnianych przygód!!!

CZERWIEC

BEZPIECZNE WAKACJE

Przedszkolaki spotkały się z funkcjonariuszką Straży Miejskiej, która opowiadała im, jak należy dbać o bezpieczeństwo w czasie wakacji.

WSPÓŁPRACA Z RADĄ OSIEDLA

W ramach współpracy z radą osiedla, jak co roku, nasze przedszkolaki sadzą kwiaty przy ul. Wandy.

WARSZTATY KULINARNE „ZDROWA MISJA”

Biedronki, Zajączki oraz Żabki wzięły udział w niezwykle ciekawych warsztatach kulinarnych „Czy woda jest w nas?”. Dzieci samodzielnie wykonały owocowe szaszłyki oraz owocową wodę.

KONKURS

Gratulacje dla Julii z Misiów oraz Lenki z Biedronek za udział w IV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przedszkolak sprawny i zdrowy – do zabawy zawsze gotowy!

ROWEROWY MAJ – PODSUMOWANIE

Dziękujemy za aktywny udział w akcji!!!

WYCIECZKA DO KRZEPTOWA

14.06. dzieci z grup: Pszczółek i Zajączków pojechały na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego „Zielona dolina” w Krzeptowie. Było: oglądanie i karmienie zwierzątek, dojenie sztucznej kozy, sadzenie fasoli oraz przeróżne zabawy na powietrzu.

BAJKI MUZYCZNE

Dzieci z grup pięcioletnich zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne podczas pokazów bajek muzycznych: Biedronki –  „Czerwony Kapturek”; Żabki –  „Jaś i Małgosia”. Przedszkolaki wystąpiły we wrocławskich żłobkach oraz przed koleżankami i kolegami z przedszkola.

PRZYRODA I JA

Ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia przyrodnicze nosiły tytuł „Między nami drzewami”. Dzieci poznały różne gatunki drzew, ich budowę, przyglądały się igłom i kształtom szyszek.

BIBLIOTEKA PRZY 4 RBL

Ostatnie zajęcia w bibliotece – bajka duńska „Młynek na dnie morza”. Dzieci zwiedził salę rycerską oraz złożyły podziękowania i wręczyły laurki pani Karolinie za comiesięczne spotkania.

DZIEŃ DZIECKA

W ten wyjątkowy dzień odwiedzili nas wyjątkowi goście – zawodnicy futbolu amerykańskiego, którzy opowiedzieli o wykonywanym sporcie, pokazali elementy swojego stroju, zaprezentowali grę. Dzieci mogły wykonać ćwiczenia sprawnościowe pod okiem specjalistów.

To tylko jedna z atrakcji, które czekały dziś na przedszkolaków. Były zabawy przy muzyce, zmagania sportowe, rysowanie kredą oraz piknik.

Było słonecznie, wesoło, tanecznie, kolorowo! Jednym słowem : CUDOWNIE!!!

MAJ

BAJKOWÓZ

Po raz kolejny zawitała do nas mobilna scena Teatru na Ostrowie, czyli Bajkowóz. Tym razem dzieci obejrzały przedstawienie pt.: „Wróbelek Elemelek”.

MALUSZKI NA WYCIECZCE

Po raz pierwszy maluszki wyruszyły na autokarową wyprawę do gospodarstwa agroturystycznego KRUCZYNA w Pęgowie.

  To była super przygoda!

STRAŻ MIEJSKA

Odwiedzili nas przedstawiciele Straży Miejskiej. Opowiadali o bardzo istotnych rzeczach, jakimi jest prawidłowe udzielenie pierwszej pomocy oraz segregacja śmieci.

Dziękujemy!

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

Przyszedł czas na uroczyste pożegnanie przedszkola przez najstarsze grupy. Odbyły się wzruszające występy artystyczne grup zerówkowych oraz rodzinny piknik w ogrodzie przedszkolnym.

Jeżyki, Kotki, Misie – mamy nadzieję, że będziecie nas miło wspominać 🙂 

KONKURS LOP

Gratulujemy Uli z Misiów za zdobycie II miejsca,  Ani i Emilce z Jeżyków oraz Natalce z Biedronek za wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez Ligę Ochronę Przyrody  „Zwierzęta pól i lasów”.

Brawo!!!

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI JANA BRZECHWY

Gratulujemy Lusi z grupy Żabek wspaniałego występu podczas Przeglądu Twórczości Jana Brzechwy, który odbył się w Przedszkolu nr 9. Lusia recytowała wiersz „Na straganie”.

AKCJA EDUKACYJNA #ZDROWOROSNA

Nasze przedszkole dołączyło do akcji organizowanej przez firmę Legutko #zdroworosna. Przedszkolaki zasiały koperek. Teraz czekamy na efekty 🙂

EKOZABAWKI

Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością podczas tworzenia ekozabawek, które można obejrzeć na wystawach w poszczególnych budynkach.

Gratulujemy pomysłów!!!