W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci, nasze przedszkole dołączyło do ogólnopolskiego, innowacyjnego projektu pn. AKILIADA. To pierwszy taki w Polsce projekt łączący edukację z ruchem i zabawą.

W roku szkolnym 2023/2024 dołączyliśmy do innowacyjnego projektu pn. AKILIADA. Inicjatywa jest odpowiedzią na rekomendację Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mówiącą o minimum 60 minutach codziennej aktywności fizycznej, które są konieczne dla prawidłowego rozwoju dzieci. Dodatkowo, edukacja w ruchu to dbałość nie tylko o zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. To także lepsze wyniki w nauce, rozwój kompetencji społecznych i dobra zabawa.

Projekt objęty jest honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Poprzez udział w AKILIADZIE, zabierzemy dzieci w fascynującą podróż edukacyjno-ruchową przez historyczne Igrzyska Olimpijskie do IO w Paryżu 2024! Przygodzie towarzyszyć będzie zdobywanie informacji o różnych dyscyplinach sportowych, a także o kulturach, językach oraz tradycjach wcześniejszych państw-gospodarzy IO, które po drodze odwiedzimy. Wszystko to okraszone zostanie zdrową porcją ruchu, gwarantującą dzieciom niezapomnianą zabawę!